17. juuni 2009

Soojuspumpade hind 40 protsenti väiksem

Ehkki soojuspumpade hinnad on langenud, riskib asjatundmatu ostja, kui ostab väga odava pumba tundmatult müüjalt, kirjutab Äripäev. 

OÜ Küttemaailm tegevjuhi Frank Õimu sõnul on soojuspumpade hinnad viimastel aastatel langenud 30–40 protsenti, seda eelkõige tehnoloogia arengu tõttu. “Kuna praegu on tegu hinnaturuga, siis on Eestisse jõudnud ka odavamad Hiina tooted, mille puhul on ohuteguriks madal efektiivsus. Juhtuda võib ka seda, et soojuspumba pähe müüakse hoopis jahutusseadmeid,” rääkis Õim.

Soojuspumba seadmete hinnad on jäänud varasemaga võrreldes samale tasemele, aga kuna kaevetööde ja paigalduse hinnad on langenud, siis maasoojuspumpade ning õhk-vesi tüüpi soojuspumpade hind on kokkuvõttes langenud, rääkis OÜ Kliimaseade kütteosakonna juhataja Aleksander Kovšikov.

“Turule tungivad ka hinnatooted, Hiinas toodetud seadmed, mis pole mõeldud Põhjamaade tingimustesse, kuna töötavad miinus 10 kraadini. Müüjad väidavad, et kui palju meil neid külmi talvi ikka on. Aga lähtuda tuleb Eesti tingimustest, mitte teha müüki müügi pärast,” rääkis Kovšikov. 

Probleemide vältimiseks tasuks uurida müüja tausta: kui kaua on ettevõte pumpasid müünud, kas kuulutakse soojuspumpade liitu ning kas omatakse liidu antavat sertifikaati.

Loe lähemalt tänase Äripäeva ehitusrubriigist

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688