Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi tegi täna majandus- ja kommunikatsiooniministrile ettepaneku teha töörühm kaevandamise järelevalve tõhusamaks korraldamiseks.
Riigikontrolli ehitusmaavarade kaevandamise auditis toodi välja,et kaevandamismahtude kontrollimiseks ei tehta vajalikul määral karjääride mõõdistamist ehk markšeideritöid, ka on puudulik maavaravarude ja ressursitasude üle arvestuse pidamine.
“Kaevandatud koguste täpne väljaselgitamine on kaevandamise järelevalve üks aluseid,” ütles Tamkivi, kelle sõnul on oluline, et töörühma kaasatakse lisaks keskkonnaministeeriumile ka keskkonnaameti, keskkonnainspektsiooni, maa-ameti ja OÜ Eesti Geoloogikeskuse spetsialistid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
“Ehitusmaavarade kaevandamine on vajalik kogu riigi toimimiseks, sest teid, trasse, maju jne ilma ehitusmaterjalideta teha ei saa. Seega on riigiasutuste ühistöö väga oluline,” märkis keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.
Seotud lood
Lätis Ventspilsi lähedal asuv Stacija meditatsioonikeskus on hea näide sellest, et nutikaid valikuid tehes on võimalik ehitada ka nõukogudeaegse tellismaja varemetele tänapäevane hoone, mida hindavad kõrgelt nii ehituseksperdid kui hoone kasutajad.