Nordea pank otsustanud anda Rakvere teatrikino ehituse rahastamiseks laenu summas 19 miljonit krooni.
Linnapea Andres Jaadla sõnul jõuti sellisele tulemusele eilsetel läbirääkimistel Nordea Panga esindajatega. Laenu täpsemad tingimused selguvad lähipäevil.
Teatrikino ehituseks vajaliku raha täpne hulk sõltub pärast ehituse riigihanget, mille viib läbi SA Rakvere Teatrimaja.
Rakvere linn soovib rajamist arhitektuurikonkursi võidutöö alusel, mille autor on Raul Vaiksoo. Linnapea arvates on tänaseks olemas kõik eeltingimused, et ehitusega alustada juba sel aastal. Teatrikino ehitust rahastab 2/3 osas Rakvere linn, 1/3 osas riik (Kultuuriministeerium).
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.