28 mai 2009
Jaga lugu:

Linn otsib Kopli liinide arendajat Soomest

Kopli liinide arendusprojekti tutvustav infopäev Soome kinnisvaraarendus- ja ehitusettevõtjatele ja ajakirjanikele viiakse läbi Helsingis Eesti saatkonnas.

„Kõne all on üks lähiaastate huvitavamaid elamuehituse piirkondi Tallinnas. Kopli liinide arendusprojekti ellurakendamine annab arendajale unikaalsed võimalused,“ rõhutas abilinnapea Eha Võrk. „Tegemist on kesklinnale lähedal asuva atraktiivse looduskauni mereäärse alaga.“

Varasemalt on Soomes ja Rootsis informatsiooni jagatud voldikute, ajalehereklaamide ning otsepostituse kaudu, samuti ehitusmessil EnBo09.

Tallinna linn müüb avaliku kirjaliku enampakkumise korras hoonestusõiguse seadmise Kopli liinidel detailplaneeringu kohaselt moodustatavale 59-le kinnistule kogupindalaga 35 292 m². Enampakkumise tähtaeg on 26. juuni 2009.

Hoonestusõigus seatakse 99 aastaks, hoonestusõiguse tasu algsuuruseks on 56 miljonit krooni, kinnistute hoonestamise tähtaeg on viis aastat valduse üleandmisest. Kehtestatud detailplaneeringu kohaselt on võimalik alale ehitada kuni veeikorruselisi korterelamuid kokku ca 277 korteriga ja 38 ühepereelamut.

Lisaks elamute ehitamisele ja taastamisele tuleb hoonestajal välja ehitada ehitiste teenindamiseks vajalikud tehnovõrgud, vihmaveekanalisatsioon ja tänavarajatised koos tänavavalgustusega ja liikluskorralduse süsteemidega ning üldkasutatava haljastus rajada.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee