Aseri vallavolikogu otsustas kahe suure ehitusprojekti võtta omaosaluse katteks üle 20 miljoni krooni laenu, sellest 17 miljonit keskkonnainvesteeringute keskusest.
Üle saja miljoni krooni maksva "Aseri reoveekogumisala ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni ehitamise ja rekonstrueerimise projektiga", mida hakkab juhtima OÜ Europolis, loodetakse Aseri vallavanema Urve Takjase sõnul algust teha järgmisel kevadel, kirjutab Põhjarannik.
Projekt hõlmab Rannu ja Kõrtsialuse küla ning Aseri alevit, kus vahetatakse välja ja ehitatakse uusi vee- ja kanalisatsioonitorustikke, renoveeritakse neli pumbamaja ja reoveepuhasti.
Praegu valmistatakse ette projektihankedokumente, aasta lõpuks peaksid kõik ehitusprojektid valmis olema ning saab kuulutada välja hanke ehitaja leidmiseks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Lisaks võttis Aseri vallavalitsuse otsusega SEBst viieks aastaks 3,5 miljonit krooni laenu KOIT-kava toel Aseri vabaajakeskuse renoveerimises omaosaluse katmiseks.
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.