Arco Vara kontsern refinantseeris SEB pangas Eesti krooni laenud kogusummas 157 mln krooni (10 mln eurot) euro laenudeks, et vähendada intressikulu.
Baasintressiks on 6-kuu Euribor ja marginaalid vahemikus 2,75% - 3,85%. Laenude tähtajad ja tagatised jäid samaks. Laenud on seotud Tivoli, Laeva, Kerberoni ja Pärnu Turu projektidega Eestis. Arvestades tänaseid baasintressimäärasid väheneb aastane intressikulu üle 5 mln krooni (0,3 mln euro).
Seotud lood
Eestis on aastaid püsinud arusaam, justkui plaatsoojusvahetid, eriti niiskustagastusega ehk ERV-tüüpi seadmed, ei sobi meie kliimasse. Levinud on hirm, et need külmuvad talvel ja ei ole energiatõhusad. See müüt pärineb ajast, mil turul levisid odavad ristvoolu vahetid, mille kasutegur oli madal ja automaatika olematu. Tänapäeval on see eelarvamus ajale jalgu jäänud.