Ehkki tänavu esimeses kvartalis valmis vähem äripindu kui eelmisel aastal, siis seevastu oli nende pindala suurem, kirjutab Tõnu Toompark oma värskes turuülevaates.
Valminud äripindade arv 2009. a. I kvartalis oli 212 ja nende pindala oli 260 000m2. Aastatagusega võrreldes on valminud eluruumide arv vähenenud, kuid pindala suurenenud. See tähendab, et kasutusloa on saanud keskmiselt suurema pinnaga mitteeluruumid.
2009. a. I kvartali lõpuks kujunes juba teist järjestikust kvartalit languses olevaks äriühingutele väljastatud laenude jäägiks 116 miljardit krooni. Uute ärilaenude maht oli aasta I kvartalis 6,8 miljardit krooni ehk analoogselt eraisikulaenudele eelmisest kvartalist ligi 40% vähem.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.08.26, 06:00
Enamikes linnades toimuvates üleujutustes pole süüdi ilm, vaid vananenud taristu
Tugevad vihmasajud toovad aina sagedamini kaasa olukordi, kus linnatänavad muutuvad minutitega jõgedeks, ristmikud seisavad vee all ning sademevesi koormab üle kogu taristu. Üleujutusi seostatakse enamasti erakordsete ilmaoludega, ent probleemi tegelik põhjus peitub linnade ülesehituses: järjest rohkem rajatakse kõvakattega pindu, kuid sademevee juhtimise süsteemid on ehitatud aastakümneid tagasi teistsuguseid tingimusi arvestades.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele