Ostjate puudumine on sundinud nii mõnegi kaupluse uksi sulgema või asukohta vahetama, kirjutab Uus Maa Kinnisvarakonsultantide tegevjuht Andres Hall.
Varasemast enam näeme üürnike vahetumist kaubanduskeskustes, mis viitab sellele, et üürnikud on ebastabiilsemad. Kaubanduskeskustes siiski veel vakantseid pindu ei leidu ning sinna on jätkuvalt keeruline pindasid saada, kuna omanikud on endiselt valivad ning otsivad just selliseid kauplusi, mis sobiksid nende kontseptsiooniga. Küll aga on hulgaliselt vabaks jäänud kaubanduspindu nii kesk- kui äärelinna äri- ja eluhoonete esimestel korrustel.
Esimestena hülgasid üürnikud väiksema jalakäijate vooga tänavatel asuvad pinnad, kuid nüüd on palju vakantseid butiigipindu ka nö prime asukohtades, nagu nt Maakri tänaval või vanalinnas.
Tulenevalt üürnike väiksematest sissetulekutest ja vähenenud maksevõimest ning suurema valikuvõimaluse tekkimisest turul on kaubanduspindade üürihinnad langenud esimese kvartali jooksul u 25%.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti perefirma Bauroc, mis on Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja, tuli eelmisel aastal välja uue tooteperega, mille süsiniku jalajälg on raudbetoonpaneelist 10 korda väiksem, kuid ettevõttel on veelgi ambitsioonikam plaan jõuda CO2-neutraalsete või lausa negatiivse jalajäljega materjalide tootmiseni.