Kinnisvara kindlustamise hindu ei ole kindlustuseandjad vähendanud, ehkki ehitusindeks üha langeb. Samas võib ka pikalt ühes firmas oma vara kindlustanu saada hoopis parema pakkumise konkurendilt.
Kindlustusmaksete suuruse määramine ei ole seotud kinnisvara turuväärtuse muutumisega, vaid eelkõige muutustega ehitusmaterjalide ja remondihindade turul.
"Kui muutuvad ehitus- ja remondihinnad, siis korrigeerime ka meie kindlustuse vastavaid hindasid. Eelmisel aastal ehitushinnaindeks tõusis ja alles viimases kvartalis hakkas langema," selgitas hinnapõhimõtteid Eesti Kindlustuse juhatuse esimees Andres Sooniste.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta kandvuse, veepidavuse või stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas laialdaselt kasutatavaks pinnase parenduse meetodiks on jugainjekteerimine (ing keeles Soilcrete® või jet-grouting). See tehnoloogia võimaldab pinnasesse rajada erineva kuju ja suurusega tsementeerunud sambaid ilma ulatuslike väljakaevamisteta ja seda ka kitsastes tingimustes.