Bigbank hakkas pakkuma kinnisvara tagatisel uut tüüpi laenu

Seni tagatiseta tarbimislaenudele spetsialiseerunud Bigbank tõi hakkas pakkuma uut tüüpi kinnisvaralaenu, mille peamiseks sihtrühmaks on oma vara müüa plaanivad inimesed, kes soovivad aga müügihetke tänasest kuni 2 aasta võrra edasi lükata.

Bigbanki kinnisvaralaenu erisuseks on asjaolu, et klient ei pea tegema laenuperioodi jooksul igakuiseid tagasimakseid, vaid kohustub tagastama laenusumma ühe tagasimaksena perioodi lõpus. Laenu tähtaeg on 2 kuust kuni 2 aastani ja intressimäär alates 10%-st aastas, sõltudes laenuperioodi pikkusest. Kliendil on seejuures õigus laen ilma täiendavate kuludeta tagasi maksta ka igal muul ajahetkel, tasudes vaid selle hetkeni arvestatud intressi eest.

Bigbanki juhatuse liikme Kaido Saare sõnul on saab laenu võtta kuni 50% ulatuses oma kinnisvara tänasest väärtusest, mis asub aktiivsema kinnisvaraturuga piirkondades. „Ennekõike pakub uus laen lahendust nendele inimestele, kellel on soov oma kinnisvara müüa, kuid turu ebasoodne seis nõuaks müügi kiireks läbiviimiseks vara hinna olulist langetamist alla turuhinna. Sel juhul on võimalik võtta täna Bigbanki kinnisvaralaen ning maksta see kahe aasta jooksul pärast müügitehingu õnnestumist tagasi,“ märkis Saar.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed