Masinamüüja: nii hullu turgu pole olnud

Kogenud ehitusmasinate müüja Ahti-Andik Paemurru ütles ehitusuudised.net-le, et nii kohutavat olukorda nagu praegu, ta ei mäleta – laovaru on poolteist aastat ning müük peaaegu olematu.

Paemurru müüs veebruaris oma osaluse DSN Ehitusmasinates.

Paemurru  sõnul on paljudel müüjatel praegu laovaru poolteist aastat – ent seda 2007. aasta müügitempo juures. Tänavu on müük langenud 92 protsenti, mis tähendab, et tänase tempoga jätkuks laovarusid kümneks aastaks.

Paemurru selgitas, et ehitusmasinate laos hoidmine on müüjale äärmiselt kahjulik, kuna seisev masin vajab hooldust. Põhjuseks on õli, mis sööb tihendid läbi. Ent ehitusmasinatel on palju tihendeid ning remont läheb äärmiselt kalliks. „Platsil seisvast masinast tasub suure kaarega mööda minna,“ märkis ta. Samas lisas ta, et masina ostmiseks on praegu hea aeg, sest müüjad pakuvad alla omahinna. "Kahe aasta pärast on müügil need samad masinad, ent on lihtsalt kaks aastat seisnud," ennustas ta.

Tema sõnul on veidi parem olukord sellistel firmadel, kellel pole laovaru ning kes tellivad masinad vastavalt kliendi soovile. Kel on aga suured laovarud ning suure omaniku poolset rahalist toetust pole, lähevad pankrotti.


Paemurru ennustas, et langus turul võib peatuda alles järgmiseks kevadeks ning tõusu on oodata 2011-2012. aastal.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed