Eneken Laasme • 1. aprill 2009
Jaga lugu:

Sel aastal kaotavad töö ilmselt 36 000 ehitajat

Kuna ehitusmahud langevad ehitussektoris sel aastal olulisel määral, halveneb tööturu olukord ehitussektoris järsult. Seega suureneb jätkuvalt nende töötajate hulk, kes peavad hakkama tööd otsima teistest majandussektoritest.

Kui eelmisel aastal lahkus ehitussektorist 6000-8000 töötajat, siis sel aastal võib Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektor Indrek Petersoni sõnul ehitussektoris täiendavalt töö kaotada kuni 40 000 töötajat, sellest teedeehituses kuni 4000 töötajat. Lisaks kaotab arvestatav hulk inimesi töö ka ehitusmaterjalide tööstuses, kust on juba ligi pooled töötajad kas koondatud või sundpuhkustele saadetud.

“Julgen arvata, et 2008. aastaga võrreldes väheneb kogu ehitussektoris hõivatute arv selle ja järgmise aasta jooksul üle poole,” leidis AS Eesti Ehitus peadirektor Jaano Vink.

Ka teedeehitusfirmade seisukohalt tuleb raske aasta, kuna mahud vähenevad eelnevate aastatega võrreldes tõenäoliselt 30-40%, musta stsenaariumi kohaselt veelgi rohkem. “See toob paratamatult kaasa mitmeid ebameeldivusi, muuhulgas pankrotte, probleeme arvete tasumisega, koondamisi ja palkade vähendamisi,” selgitas AS Talter juhataja Sven Pertens.

Kogu olemaolevale teedeehitusfirmade töötajaskonnale kindlasti sel aastal tööd ei jätku.

“Seetõttu oleme teinud juba koondamisi, sama on teinud ka enamus meie konkurentidest,” sõnas Pertens. Kui palju seoses teedeehitusturu kokkutõmbumisega inimesi lõpuks tööta jääb, on raske ennustada. Teedeehitusfirmadest koondatud töötajate arv ulatub juba praeguseks sadadesse. Kui olukord ei parane ja kaasata koondatavate arvestusse alltöövõtjaid, veofirmasid ja materjalitootjaid, siis on aasta lõpuks tema hinnangul koondatud inimesi ilmselt tuhandeid. "Kergekäeliselt ja kerge südamega teedeehituses kindlasti kedagi ei koondata, sest on ju neidsamu töötajaid varasemalt nö tikutulega taga otsitud, hoolega valitud ja oma ala spetsialistideks välja koolitatud,” ohkas ta.

Lähemalt võib lugeda homsest Äripäeva Ehituse erilehest.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee