Rakveres algab arhitektuurivõistlus

Rakvere linn kuulutab välja avatud rahvusvahelise arhitektuurivõistluse Rakvere Pauluse kiriku rekonstrueerimise ja ümbritseva ala planeeringu parima ideelahenduse leidmiseks.

Arhitektuurivõistlusest on oodatud osa võtma kõik, kellel on ideid ja soovi panustada Rakvere linnaruumi. Ideelahenduse autor või autorite kollektiivi vähemalt üks liige peab omama õigust pakkuda omal maal arhitektuurse projekteerimise teenust või omama arhitekti kutsetunnistust.

Plaanis on muuta hetkel spordisaalina tegutsev kirikuhoone multifunktsionaalseks kontserdimajaks, mis koos lisahoonega moodustaks Arvo Pärdi nimelise muusikamaja.

Muusikamaja tutvustaks nii Pärdi kui ka teiste Eesti süvamuusikaheliloojate ning muusika suurkujude loomingut, võimaldaks korraldada seminare, koolitusi, konverentse ning pakuks tervikuna võimaluse läbi viia väga eripalgelisi üritusi. Käesoleval hetkel puudub Rakveres sellise iseloomuga esindussaal, samas on vajadus selle järele suur. Selleks kavandatakse kirik rekonstrueerida, osaliselt restaureerida ning näha ette sobivas mahus juurdeehitus vajalike abiruumide jaoks. Ühtlasi tuleb organiseerida ümbritsev linnaruum lähtudes kaasaegsetest arusaamadest ja linna vajadustest.

Rakvere Pauluse kirik on projekteeritud arhitekt Alar Kotli poolt Eesti vabaduse kirikuna. Kirik sai peaaegu valmis ning õnnistati sisse kaks päeva enne Eesti vabaduse kaotamist juunis 1940. Alates 50-ndatest aastatest on kirik kasutusel spordihoonena.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed