Keskkonnaministeerium teatab Nabala lubjakivimaardlas Nõmmküla karjääris kavandatava lubjakivi kaevandamise keskkonnamõju hindamise aruande avalikustamisest.
Arendaja on AS Riverito (end OÜ Merko Kaevandused ja seejärel AS Merko Grupp), kes taotleb Keskkonnaministeeriumilt maavara kaevandamise luba.
AS Riverito taotleb maavara kaevandamise luba eesmärgiga kaevandada ehituslubjakivi. Kaevandamise kogumaht on 7 454 tuh m³, mäeeraldise pindala on 47,78 ha. Kaevandamise luba taotletakse 30 aastaks maksimaalse aastatoodanguga 600 tuh m³. Lubjakivi kasutatakse üld- ja teedeehituses. Kavandatava karjääri asukoha valikul on lähtutud lubjakivi heast kvaliteedist, kasuliku kihi suurest paksusest ja maardla lähedusest Tallinna linnale.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Saaremaa ettevõte OÜ Feizerton, mille kaubamärk Feirol on Eestis juba tuttav nii professionaalidele kui ka tavakasutajatele, on tegelenud enam kui 20 aastat kaablitoodete ja elektritarvikute arenduse, tootmise ja müügiga. Ettevõtte juhi Jüri Lemberi sõnul on neil turul omas nišis tugev positsioon, kuid samas on soov üha enam jõuda otse nii ehitusobjektidele kui ka lõpptarbijateni.