Toompark: ega EfTEN huupi rapsi

Kinnisvaraspetsialist Tõnu Toompark väljendas Äripäevale usku, et AS EfTEN  Capitali uues valitsemisteenuses, mida ärihoonete omanikele pakutakse, on iva olemas. Samas näeb ta teenusel ka mõningaid riske.

"Saades enda valitseda hulga erineva asukoha, kvaliteedi ja hinnatasemega büroopindu, on võimalus üürnikke hoonete vahel ringi tõsta, lihtsam pakkuda klientidele sobilikke lahendusi, kaasata büroohoonetesse toetavaid teenuseid," rääkis Toompark. "Ei usu, et EfTEN huupi rapsib," lisas ta.

Siiski näeb kinnisvaraspetsialist teenusel ka mitmeid riske. Büroopindade turg on kehvake, hinnad on langemas, tehinguid tehakse napilt, sõlmitud lepinguid öeldakse üles, loetles Toompark.

Ühest küljest peaks EfTENi pakutav teenus aitama omanikel neid riske maandada, teisest küljest ei pääse ka nemad samade riskidega toime tulemisest.

"Öeldakse, et kullapalaviku aeg on kõige kasulikum äri labidaid müüa, ma ei välistaks, et taoline valitsemisteenus on midagi labidasarnast kinnisvaravaldkonnast," lisas Toompark.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed