Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Soomes ehitusmaht kolmandiku võrra väiksem
Soomes anti ehituslube selle aasta jaanuaris välja 2,1 miljoni kuupmeetri ehitamiseks, mis on Soome statistikaameti andmeil enam kui kolmandiku võrra vähem kui aasta tagasi.
Eluaseme ehituslubade kubatuur moodustas vaid poole möödunud aastast. Ka tööstus- ja laopindade ning kaubandus- ja büroopindade ehitamiseks antud lubade kubatuur vähenes märkimisväärselt, vahendas YLE Uutiset. Vaid avalike ja teeninduapindade ning taluhoonete ehitamiseks lubade kuupmeetrite arv kasvas eelmise aastaga võrreldes.
Jätkusuutlikkus ja rohelisus ei ole enam ammu nišiteema, vaid eeldus, et tootmis- ja ehitusettevõte saaks üldse rahvusvahelisel turul kaasa rääkida. See tähendab, et tootjal peab olema täielik ülevaade nii materjalide päritolust, tootmisprotsessist kui ka sellest, mis saab toodetest pärast nende elukaare lõppu.