Kinnisvaraspetsialisti Tõnu Toomparki sõnul tuleb keerulises seisus kinnisvaraturul ringi vaataval ostjal olla eriliselt tähelepanelik.
Korteriostja peab ostu kaaludes veenduma arendaja jätkusuutlikkuses. Mida enam korterelamust on müüdud ja mida väiksem on pakkumisel olevate korterite hulk, seda väiksem on eeldatav risk tarbija jaoks, kirjutas Toompark Äripäevas.
Ohumärk tarbija jaoks on kindlasti arendaja maksuvõlad - kui need on suured, siis tasub uurida võlgnevuse põhjust ja seda, kas võlgnevused on plaanis kustutada.
Toomparkile teadaolevalt on juba esinenud juhtumeid, kus pankrotistunud kinnisvaraarendaja on jätnud kommunaalmaksete võlad teiste korteriomanike kanda. Viimastel tuleb võlg likvideerida, sest vastasel korral ähvardab mitte ainult neid, vaid kogu elamut teenuseta jäämine.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Garaažiuste ja teiste tõstanduste alla tekkivad külmasillad ning ilmastiku mõjul siseruumidesse sattuv sadevesi on aastaid olnud probleemiks paljudes tootmis-, tööstus- ja kaubandusettevõtetes. Lahenduseks on SOJLO®, mis pakub kaasaegseid energiatõhusaid külmasillavabasid uksekünniseid.