Suvilad Tallinna lähedal maksavad 300 000 krooni

Arco Vara Kinnisvarabüroo kinnisvarahindaja Sergei Surnini sõnul saab täna suvila Tallinna lähedal kätte 200 000–300 000 krooniga. 

Tavaliselt elavnes kevaditi suvilate ja suvilakruntide ost-müük, kuid tänavu on selliste kinnisvaraobjektide nõudlus nullilähedane. Müüjatel tuleb oodata paremaid aegu või lasta hindu alla, kirjutab dv.ee.

Surnini sõnul ei ole suvila esmatarbekaup. "Praegu on likviidsusega turul üldse raske. Selliste objektidega nagu suvilad või elamukrundid tehinguid praktiliselt ei toimu," seletas Surnin.
Kuigi mõned tehingud aastaringseks elamiseks kohandatud suvilatega on ikkagi sõlmitud. "Kui endises suvilakooperatiivis oli ehitatud aastaringseks elamiseks kõlblik maja, siis on ikkagi see kallim kui tavaline korter. Pealegi on madala likviidsuse tõttu selline maja krediidiasutuste jaoks vähem atraktiivne. Kui isegi praegusel ajal on korteriturul näha mingitki liikumist, siis suvila müügiperioodi on praktiliselt võimatu prognoosida. See muudab laenutingimused veel karmimaks ning pank küsib suuremat omafinantseerimist. Seetõttu on ka vähe tehinguid," kommenteeris Surnin.

Teisest küljest, kuna paljudel finantsraskustesse sattunud inimestel suvila, mille peale pole laenu võetud, siis psühholoogilises mõttes on sellest palju kergem loobuda. Surini arvates summa, milleni lõpuks jõuavad müüja ja ostja, jääb kuskil 1–2 keskmise aastapalga tasemele – 200 000 kuni 300 000 krooni. "500 000 eest võib leida kahetoalise korteri Lasnamäel, nii et 300 000 krooni maksev suvila võib pakkuda ostjatele juba huvi. Praegusel ajal ostetakse kas väga odavaid või väga kalleid ja ilusaid suvilaid."

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed