Kinnisvaraarendaja uudne finantseerimislahendus tõi 8 klienti

Rae valda Ülemiste järve taha elamurajooni rajav IBE Estonia hakkas pakkuma finantseerimislahendust, mis lükkab pangalaenu võtmise vajaduse kuni kolme aasta võrra edasi.

Esimese kuu jooksul sõlmiti 8 lepingut.

„Jätkuvalt keerulises majandusolukorras on selgelt väga olulisel kohal võimalused, kus lisaks pankadele saavad ka arendajad pakkuda omapoolseid finantseerimislahendusi ja ostuhinna tasumise ajatamise võimalusi. Nagu näitab praktika, on vajadus ja huvi uute elamispindade ja parema elukeskkonna järele endiselt olemas, kuid puudu jääb nii võimalustest kui julgusest teha olulisi ja tulevikku suunatud otsuseid. Senine suur riskivalmidus on asendunud äärmise ettevaatlikkusega,“ sõnas IBE Estonia OÜ juhataja Ülle Kullör.

Odatust edukamaks osutunud finantseerimislahendust hakatakse nüüdsest pakkuma ka Rae vallas asuva Vägeva tee 17 valminud kortermajade juures.

Üürilepingu kehtivuse ajal on üürnikul õigus, kuid mitte kohustus kasutatav eluruum välja osta. Ostuhind lepitakse kokku ajal, mil üürnik teeb omapoolse ostuotsuse. Kogu ostu-müügilepingu sõlmimiseni tasutud üürisumma arvestatakse lepingu sõlmimisel ettemaksuna ostuhinna katteks. Seega annab skeem ühtlasi võimaluse koguda üürimaksete kaudu kokku vajalik omafinantseeringu osa, mis on eelduseks pangalaenu saamisel ülejäänud ostuhinna tasumiseks.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed