Pärnu esindushall sai nurgakivi

Riia maantee ääres maa seest juba kenasti välja kerkinud ja 26. septembril valmiva Pärnu spordihalli nurgakivisilindri lasi täna keskpäeval auku halli üks tulevasi peakasutajaid korvpallitreener Mait Käbin, kirjutab Postimees.

Ehitustöödega Riia maantee 129 asuval kinnistul alustati 2008. aasta lõpus, hall tuleb 5194 ruutmeetrit suur. Selles on kolm täismõõtmelist korvpalliväljakut, mida saab vahekardinate ülestõstmisega muuta suureks areeniks. Pealtvaatajaile on planeeritud ligi 2000 istekohta.

Peale peaareeni, mis mõeldud ennekõike Pärnu korv- ja võrkpalli esindusvõistkondade treeninguteks ja võistlusteks, aga ka jalgpalli ja teiste spordialade jaoks, tuleb halli 435 ruutmeetri suurune võistluskunstide ja maadluse saal, 213ruutmeetrine jõu- ja 178ruutmeetrine võimlemissaal.

Teisel korrusel on ligi 230 meetri pikkune jooksurada.

Halli, kus iga päev saab sportida üle 500 inimese, on planeeritud ruumid maleklubile, seminarideks ja koolitusteks, kohvik, väikelaste mängumaa ja seiklusrada.

Halli ehitaja ja rahastaja AS Oma Ehitaja projektijuhi kohusetäitja Valdo Rohtla ütles, et materjalide ja töömeestega probleeme pole, kõik läheb plaani järgi.

“Põhikontseptsioon on paigas, ruumilahendusi ja materjalide valikut täpsustame pidevalt konstruktiivses õhkkonnas tellija esindaja Vambo Talu mõistlike ettepanekute järgi,” rääkis Rohtla.

Halli peaaegu kogu vundament on valatud, Riia maantee ääres kerkivad juba konstruktsioonid.

“Kõigepealt kerkib saali ümbritsev kahekorruseline osa, suur areen tõuseb viimasena,” selgitas Rohtla. “Selline huvitav, aga konstruktsiooniliselt keerukas lahendus.”

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed