Puitmajaliit: hirmsad allahindlused viivad kõrbemiseni

Puitmajaliidu juhatuse liige Andrus Prangli ütles ehitusuudised.net-le, et hirmsate allahindlustega turgu solkivate palkmaja tootjatega tasub ettevaatlik olla.

„Alla omahinnani ulatuvad hirmsad allahindlused viivad tõenäoliselt poole aasta pärast pankrotini,“ hoiatas Prangli. Tema sõnutsi on konkurents väga tihedaks muutunud, sest paljud, kes varem välismaale eksportisid, on nüüd sunnitud kodumaal omale turuosa leidma. Seetõttu ulatuvad ka allahindlused 30 protsendini. Samas pole tema hinnangul kõik välisturud ära kukkunud, näiteks Prantsusmaal ostetakse puitmaju endises mahus.

Tänavuseks aastaks ennustas Prangli kuni 50 protsendilist müügi vähenemist ning pankrotilainet. „Esmalt kõrbevad need tootjad, kes on võtnud suured laenud peale ning teevad nüüd meeleheitlikke allahindlusi,“ prognoosis ta. Ostjate seisukohalt on allahindlused loomulikult soodsad, ent väga suurte allahindluse pakkuja võib enne tellimuse täitmist pankrotti minna. Samuti on selliste allahindluste puhul kvaliteet kaheldava väärtusega.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed