Poole jaanuaris lisandunud üle 60 päeva viivises olevate laenude mahust moodustasid kinnisvaraga seotud ettevõtete laenud, teatab Eesti Pank finantsturu ülevaatuses.
Üle 60 päeva viivises olevate laenude osakaal tõusis jaanuari lõpus 3,6 protsendini laenuportfellist detsembri 2,9 protsendi tasemelt. Sellises viivises olevate eluasemelaenude maht kasvas jaanuaris 453 miljoni krooni võrra, suurenedes detsembri 1,9 protsendilt 2,3 protsendini portfellist jaanuaris.
Seotud lood
Fassaad on maja visiitkaart ning väga oluline osa hoone vastupidavusest ja väärtusest. Eesti kliimas peab välisviimistlus taluma vihma, lund, päikest ja suuri temperatuurikõikumisi, säilitades samal ajal oma välimuse. Just seetõttu on fassaadiplaadid muutunud üha kindlamaks valikuks nii uute majade ehitamisel kui ka vanemate hoonete renoveerimisel, kinnitavad terviklikke fassaadilahendusi pakkuva FixFas OÜ eksperdid.