Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Surju rahvamaja saab uue katuse ja fassaadi
Surju vallavalitsus ootab hinnapakkumisi Surju rahvamaja katuse ja fassaadide rekonstrueerimiseks hiljemalt 9. veebruariks.
Rahvamaja asub ühes hoones Kilingi-Nõmme majandusühistu kauplusega. Hinnapakkumise aluseks on OÜ Arcus Projekti poolt koostatud tööprojekt, mille kohaselt kuulub renoveerimisele ainult rahvamaja osa. Kogu projektiga saab tutvuda vallavalitsuses. Raha on vallavalitsusel kavas taotleda projekti korras hasartmängumaksu regionaalsete investeeringute programmist.
Betooni kuivamine võib ehitusel osutuda oodatust palju pikemaks protsessiks. Kuigi sageli arvatakse, et suvine soojus kiirendab kuivamist automaatselt, ei pruugi see praktikas alati nii olla. Kui niiskus ei pääse ruumist piisavalt kiiresti välja, võib betoon jääda niiskeks ka siis, kui temperatuur on kõrge.
RKAS on renoveerimisvedur. Äsja sai renoveeritud Rahvusraamatukogu (arhitekt Raine Karp). Sama arhitekti loodud sarnase vormikeele ja sarnase paevoodriga rahvuslik Linnahall ootab renoveerimist ja kasutamist.