Ukraina ehitussektoris oli jaanuaris läinud aasta sama perioodiga võrreldes 58%ne langus, kuna laenuraha nappus sundis ettevõtjaid projekte seiskama.
2008. aastal tagurdas ehitussektor Ukrainas 16%, mis on suurim langus 1997. aastast, teatas Ukraina statistikaamet.
Nii nagu teised arenevad turud kannatab ka Ukraina majandus laenuraha kokkukuivamise, valuuta järsu nõrgenemise ning eksporditurgude ärakukkumise käes.
Ukraina valitsus püüab ehitussektorit toetada - jaanuari lõpus teatas valitsus, et on valmis andma 4,65 miljardi dollari ulatuses laenugarantiisid finantsasutustele, mis ehitusprojekte rahastavad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Mullu novembris sai Ukraina IMFilt pangandussüsteemi toetuseks 16,4 miljardit dollarit abilaenu.
Seotud lood
Uued teadmised saad TalTechi magistriõppest
Ehitussektor on viimastel aastatel läbi teinud kiire arengu, kus projektide tehniline keerukus ja ootused lõpptulemusele on märgatavalt kasvanud. Energiatõhusus, hoonete elukaarepõhine planeerimine ja kaasaegsed digilahendused on muutunud baasnõueteks, mis tähendab, et turul on terav vajadus spetsialistide järele, kes suudavad siduda insenertehnilised teadmised majandusliku loogikaga.