12. veebruar 2009

Valitsus keelas Vihula vallal maa sihtotstarvet muuta

Valitsus arutas ja keeldus loa andmisest Vihula valla munitsipaalomandis oleva Pääsu kinnistu müümiseks ja sotsiaalmaa sihtotstarbe muutmiseks maatulundusmaaks. Kinnistu koosneb kolmest katastriüksusest kogupindalaga 37 423 m².

Maaüksus anti munitsipaalomandisse 1995. aastal, kuid Vihula vald ei ole leidnud taotletud maale rakendust. Vallavolikogu on küll kaalunud hooldekodu rajamist, kuid arvestades majanduslikku otstarbekust leiti, et täiendava sotsiaalobjekti rajamine piirkonnas ei ole mõttekas. Vihula vallal puudub huvi Pääsu kinnistut oma omandis hoida ning vald soovib seda võõrandada.

Keskkonnaministeerium on seisukohal, et Vihula vallavolikogu poolt esitatud taotlus muuta sotsiaalmaa sihtotstarve maatulundusmaaks on vastuolus kehtiva üldplaneeringuga. Taotlustes ei selgu asjaolud, mis välistavad kohaliku omavalitsuse omandisse antud sotsiaalmaa kasutamist või kasutusele võtmist konkreetses asukohas, Pääsu kinnistul. Samuti jääb ebaselgeks maaüksuse võõrandamise vajalikkus maa-ala hooldatuse, korrashoiu ja looduse säilimise eesmärgil.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688