Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles ehitusuudised.net-le, et ostes odavmüügis olevat pooleliolevat kinnisvara, tuleb silmas tuleb pidada eelkõige seda, kas antud piirkond on ja jääb elujõuliseks.
Ta märkis oluliste detailidena ära, et millised on kokkulepped infrastruktuuri äljaehitamiseks, kas hooned rajanud ehitaja ka veel tegutseb ning on võimeline seaduses ettenähtud ehitusgarantiid teostama.
Sooman osutas veel, et kindlasti tuleb süveneda piirkonda ja elamuid puudutavatesse halduslepingutesse. Ilma põhjaliku eeltööta võib ostja ühel päeval avastada, et ta elab enesele tahtmatult rajoonis, kuhu viib porine tee ning mille tänavad on öösel pimedad. Lõpuks võib tekkida olukord, et elamisväärse keskkonna loomiseks peavad rajooni elanikud veel infrastruktuuri märkimisväärse summa investeerima ning lõpuks läheb soodsana näiv kodu hoopis kallimaks maksma, kui sarnane elamu juba välja arendatud rajoonis.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.