9. veebruaril, sõlmis Vivo Kodu esimese madalaenergia puitelementmaja ehituslepingu, mille järgi ehitatakse eramu Sauele.
Vivo Kodu OÜ juhatuse liige Reijo Ligi sõnul on tänu meedias üha laiemat kõlapinda saava energiatõhususe ja loodussäästliku ehituse temaatika kasvatanud Eesti inimeste teadlikkust ning astutud on ka esimesi samme energiatõhusate hoonete ehitamiseks. „Näiteks Valga lasteaed Kaseke saab ümberehituse tulemusena passiivmajaks ning arutatud on ka teemal, et uued riiklikud ja avalikud asutused saaksid ehitatud energiatõhususe põhimõtteid ja ehitusnorme silmas pidades” tõi välja Ligi.
Energiatõhusa elementmaja ehitus kujuneb 10-15% kallimaks võrreldes tavapäraste ehitusnõuetega, sest hoone ehitusel järgitakse karmimaid ehitusnorme. „Samas säästmine küttekuludelt algab juba esimesest kuust kui perekond majja kolib”, tõi Ligi välja kindla eelise tavapäraste majade ees.
„Reeglina ehitatakse maju mitmekümneks aastaks pangast võetud laenuga ning kogu selle perioodi jooksul tavapärastest küttekuludest kordi odavamad küttekulud (kuni 80%) aitavad peredel kindlasti paremini toime tulla”, „Lisaks on pankadel uus laenutoode mis sellistele majadele pakuvad paremaid laenutingimusi ja intresse“ lisas Kaljulaid. „Kokkuhoid võib ulatuda kümnetesse tuhandetesse kroonidesse aastas”, rõhutas Kaljulaid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.