Kaubanduspindade turule uusi tulijaid pole

Kaubanduspindade turul uusi projekte enam käivitatud pole, Tartus on pooleli Sõbra keskuse ehitamine, Annelinna keskusele planeeritud juurdeehitus on mõneks ajaks edasi lükatud.

Tartu kaubanduspindade turu viimase poole aasta kaheks tippsündmuseks on Sõbra Selveri lähedale sisustuskaubamaja rajamine ja Tasku keskuse avamine. 

Uues mööblimajas alustasid novembris kauplemist 14 mööbli- ja sisustuskauplust. Tegevuse lõpetas Anne turg ja selle asemele on järgmise aasta lõpuks planeeritud ehitada Rimi kauplus. Eelmisel aastal valmis ka Ringtee Selver.

Pärnu kaubanduskeskuste täitumus ei ole veel otseselt majanduskriisist kannatanud, aga rentidele on selge surve ning paljudel puhkudel on omanikega alustatud ka selleteemalisi läbirääkimisi.

2008. aasta oktoobris valmima pidanud uus Pärnu Keskuse kaubamaja oli planeeringuprobleemidest tingituna sunnitud avamise edasi lükkama kevadesse. Ehitamisel on ka Port Artur 2 kaubakeskuse pealeehitus. Kaubamajaka ja suvel avatud XXX Maxima keskus on praegu hea täitumusega. Et nõudlus väheneb, rendid langevad ja tootlused tõusevad.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed