Toetuste abil tahetakse ehitada 219 kilomeetrit kiviaedu

21. jaanuaril lõppenud toetuste taotlusvoorus laekus PRIAsse 697 taotlust 219 km kiviaedade rajamiseks ja taastamiseks, kirjutab Maaleht.

Kõige enam taotlusi - 375 - laekus Saaremaalt, kokku soovitakse toetuse abiga rajada ja taastada kiviaedu kõikjal peale Põlvamaa. Populaarne oli kiviaiatoetus ka Pärnumaal (73 taotlust), Läänemaal (72) ja Harjumaal (65). Meetme eelarve on 10 mln krooni, toetusesoovid ületavad seda enam kui 10-kordselt.
 
„Nii suur huvi selle toetuse vastu on PRIA-le tõeliseks üllatuseks. Pidasime tõenäoliseks paarisadat taotlust, menetlemise tehniliste kulude osas arvestati maksimaalselt neljasajaga," tõdes PRIA arengutoetuste osakonna juhataja Toomas Ojakäär. „Selle toetuse üks eesmärke on aidata säilitada ja taastada ajaloolise, kultuurilise ja maastikulise väärtusega kiviaedade rajamist ja taastamist. Kuna tegemist on spetsiifilise teemaga peame menetlusse kaasama ka väliseid eksperte. Hinnanguliselt võib ekspertiisi vaja olla umbes 3/4 taotluste puhul - ka selle töö ja kulutuste maht on taotluste rohkuse tõttu väga suureks osutunud."

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed