Harjumaal ostetakse suuremaid kortereid

Võrreldes eelmise aasta algusega on Tallinnas ja Harjumaal keskmise müüdud korteri suurus hakanud tõusma – põhjuseks hinnalangetused arendusprojektidel ning juba ligi kaks aastat hinnalangust oodanud, suuremat pinda vajavate isikute aktiviseerumine turul, kirjutab Ekspresskinnisvara.

„Kuigi Tallinnas ja Harjumaal tehti maa-ameti esialgsete andmete kohaselt jaanuaris vaid 314 korteriomandi tehingut, on soetatavate korterite keskmine suurus tõusnud aasta jooksul 55-56 ruutmeetrilt sujuvalt 60 ruutmeetrile,” selgitab Pindi Kinnisvara põhja regiooni juht Tõnis Meister. „Tõusutrend muutus täheldatavaks sügise viimastel kuudel. Suurimaks põhjuseks on ostetud korterite suuruse kasvul kinnisvaraarendajate viimaste kuude sooduskampaaniad – uute korterite planeeringud on avaramad ning nende tehingute osakaalu kasv kergitab automaatselt keskmist suurust.”

Teisalt on alates 2007. aasta kevadest turul grupp inimesi, kes hoiavad pidevalt hindadel „näppu pulsil”, kuid pole hinnalanguse ootuses tekkinud vajadusest hoolimata perekonnale suuremat elamispinda muretsenud. Nüüdseks on korterite hinnad langenud tippajaga võrreldes kolmandiku võrra ja keskmisest jõukam ostjaskond on hakanud pidama seda piisavaks, et tehingut sooritada.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed