Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Rakvere raudtee-ülesõidule ehitatakse sild
Rakvere otsustas Arkna maanteel ühetasandilise raudteeülesõidukohale ehitada vantsilla ning lükkas konkureerivad variandid - tunneli ja lihttalasilla – kõrvale.
Rakvere abilinnapea Ain Suurkaev tõdes, et tehnilise järelevalve amet kui Euroopa Liidu fondist rahastatava sillaprojekti partner, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ja ka projekteerijad on linna soovidega arvestanud.
Jõhvi seevastu eelistab kesklinna raudteealust tunnelit.
Kujutage ette ehitusplatsi, kus töötab korraga tuhandeid spetsialiste. Siin paigaldatakse seadmeid, rajatakse kaabeldusi, paigaldatakse ventilatsiooni ja monteeritakse torustikke. Tööalad muutuvad pidevalt, ehitustehnika võtab ruumi ning ligipääs vajalikele piirkondadele võib olla piiratud. Lisame siia veel kilomeetreid torustikke, sadu keevisliiteid ja range tähtaja objekti käivitamiseks.