Paidesse on rajatud üle 10 000 ruutmeetri kaubanduspinda

Järvamaa maakonnakeskusesse Paidesse on viimase kümne aasta jooksul rajatud uusi kaubanduspindu ligikaudu 11 000 ruutmeetrit, aktiivseim oli ehitustegevus 1999- 2001 ning 2007-2008.

Arco Vara turuülevaade vahendab, et peamiselt on rajatud erinevate kaubanduskettide kauplusi, kus kaubeldakse valdavalt toidu- ja esmatarbekaupadega, vähem tööstuskaupadega.
Rajatud kaubanduspindadest on enamus kaubanduskettide omakasutuses, vähesel määral on hoonetes esindatud ka levinumate kaupade-teenuste (apteegid, erinevad teenindusasutused, lillekauplused, iluteenused jms) pakkumiseks sobivad üüripinnad.

Mõningaid kaubanduspindu on rajatud ka uutesse segafunktsiooniga hoonetesse, samuti on rekonstrueeritud olemasolevaid kaubanduspindu.

Kaubanduspindade üürihindade tase jääb kesklinna piirkonnas asuvates renoveeritud hoonetes valdavalt vahemikku 80-150 kr/m2/kuus. Uutes kaubanduskeskustes ja -hoonetes jäävad suuremate üüripindade üürihinnad enamasti vahemikku 125-200 kr/m2/kuus, väiksemate müügibokside osas võib üürihind ulatuda kohati kuni 600 kr/m2/kuus. Kaubanduskeskustes sõltuvad üürihinnad hoonesisesest asukohast, käidavamate galeriide ääres paiknevate ning ülemiste korruste vähemkäidavate ruumide üüritase võib erineda kordades.

Väiksemate ärihoonete ja -pindade puhul saab üürihinna kujunemisel määravaks asukoht keskuste ja tänavatevõrgu suhtes, juurdepääs tänavalt, parkimisvõimalused jne.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed