8. jaanuar 2009
Jaga lugu:

Kitsekülla võidakse ehitada viiekorruseline elamu

Tallinna linnavalitsus võttis vastu detailplaneeringu, mille kohaselt võib arendaja rajada Pärnu maantee ja Tondi tänava vahelisele Alevi tänavale viiekorruselise äriruumidega kortermaja.

Ekspresskinnisvara kirjutab, et tänu sellele muudetakse Alevi tänaval ka liikluskorraldust.

Planeeritav 0,11 hektari suurune krunt asub kesklinnas Kitseküla piirkonnas. Kinnistu on eraomandis ning seal asuvad kahekorruseline puumaja ja kuur. Kogu piirkond on polüfumktsionaalne, kus asub täiesti eriilmelisi ja –otstarbelisi hooneid.

Rajatava hoone maksimaalne ehitusalune pind võib olla 400 ruutmeetrit ja kõrgus kuni 18,5 meetrit. Peale äripindade kavandatakse majja kuni 12 korterit. Korrastatud linnaruumi kujundamiseks on ehitusjoon määratud Alevi tänava ääres asuvate ja ehitatavate hoonete ning tänavale tüüpilise paigutusega majade järgi, millest tulenevalt on hoone Alevi tänav 7 poolsele küljele esimese korruse ulatuses kavandatud 4,6 meetri laiune tagasiaste jalakäijate ja autode juurdepääsuks krundile.

Liiklusohutuse suurendamiseks, kvartali tänavate liikluskoormuse ühtlustamiseks ning kruntidele paremate sissesõiduvõimaluste loomiseks muudetakse liikluse korraldust, mille tulemusena muudetakse Alevi tänava Pärnu maantee poolne ots kolme    rajaliseks, millest keskmine rada on Pärnu maantee poolt tulles vasakpöördeks Alevi täünav 3 ja 5 ning Pärnu maantee 130 kruntidele. Tänavat laiendatakse 1,5 meetri võrra ning sinna on kavandatud kaks ülekäigurada.

Detailplaneeringu eskiisi koostas OÜ QP Arhitektid.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee