7. jaanuar 2009

Pealinn tunnustas Tallinna Tehnikaülikooli peahoone fassaadi valgustuslahendust

Tallinna 2008. aasta parimaks arhitektuuri- ja kujundusvalgustuse objektiks valiti Tallinna Tehnikaülikooli peahoone fassaadi ning Akadeemikute allee valgustuslahendus.

Peafassaadi valgustamiseks on kasutatud läbipaistvast või piimjast polükarbonaadist hajutitega pinnapealseid luminofoorvalgusteid.

Valgustusprojekti autoriks on OÜ Dimitrel projekteerija Svetlana Voinova, välisvalgustuspaigaldise ehitas AS Welander. Akadeemikute allee valgustuslahenduse autoriks on Ülle Grišakov Kivisilla OÜst, elektripaigaldise ehitas Welander OÜ.

„Seoses Tehnikaülikooli 90. juubeliga korrastasime ka ülikoolilinnaku väljanägemist ning värskendasime fassaade. On tõesti heameel, et meie pingutusi on märgatud ja julgen väita, et pärast TTÜ Raamatukogu,

majandus- ning sotsiaalteaduskonna ja kolmanda ühiselamu valmimist oleme loonud konkurentsis vastupidava õpikeskkonna nii Eesti kui rahvusvahelises kontekstis,” sõnab TTÜ haldusdirektor Margus Leivo.

Linnaruumi ülesseatud arhitektuuri- kujundus ja talvevalgustuse hindamiskomisjonile laekus tiitli „Põhjala valguspärl Tallinnas 2008”

saamiseks neli valgustuslahenduse ettepanekut: TTÜ esifassaad ja Akadeemikute allee, „Admirali Maja”, Nukuteatri hoone ning Rottermanni kvartali alleevalgustus.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688