Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Lätis on oodata kinnisvaraturu ümberjagamist
Läti kinnisvaraarendajate liidu hinnangul annavad tuleval aastal tooni kinnisvaraturgu ümber jagavad tehingud, odavalt kokku ostetud kinnisvara üüritakse hiljem välja, vahendas biznews.lv.
Odava kinnisvara kokkuost võib seejuures puudutada kõiki sektoreid, nii elukondlikku kui kommertskinnisvara. Samas ei too need tehingud hindadele stabiilsust, sest pakkumine ületab kordades nõudlust.
Eestis on aastaid püsinud arusaam, justkui plaatsoojusvahetid, eriti niiskustagastusega ehk ERV-tüüpi seadmed, ei sobi meie kliimasse. Levinud on hirm, et need külmuvad talvel ja ei ole energiatõhusad. See müüt pärineb ajast, mil turul levisid odavad ristvoolu vahetid, mille kasutegur oli madal ja automaatika olematu. Tänapäeval on see eelarvamus ajale jalgu jäänud.