17. detsember 2008
Jaga lugu:

Kaevanduste rajamise lihtsuse määrab kohtu seisukoht Koigi valla juhtumis

Sellest, kas kohus võtab menetlusse Järvamaa Koigi valla kaebuse valla tahte vastaselt rajatava kaevanduse suhtes, sõltub paljude uute kaevanduste rajamine üle kogu Eesti.

«Täna (eile – toim) just edastas advokaadibüroo uued täiendused meie kaebusele,» sõnas Järvamaa Koigi vallavanem Kristjan Kõljalg Postimehele. «Ootame ära kohtu seisukoha. Aga praeguseni tundub, et pigem on kohtu seisukoht kaebust mitte menetlusse võtta.»

Asi puudutab Koigi valla kaebust Järvamaa keskkonnateenistuse vastu, mis lubas osaühingul Hetkinvest alustada geoloogilisi uuringuid Koigi paekivimaardlas. Vald oli uuringute vastu, kuid valitsus andis tänavu veebruaris keskkonnateenistusele loa vallavolikogu eitavast otsusest üle astuda.

Ehkki pealtnäha kohalik vaidlus, on sellel, kas kohus nõustub kaebust arutama ning milliseks kujuneb sel juhul otsus, suur mõju sadadele inimestele üle Eesti, kes on viimastel aastatel sattunud konflikti nende naabrusse uusi karjääre rajada soovivate kaevandajatega.

Oma elukeskkonda säilitada soovivad kohalikud elanikud on mitmel juhul kogenud, et kaevandajad naudivad riigi ja seaduste nähtamatut tuge, mistõttu kaevanduse rajamisest keelduda on sama hästi kui võimatu.

Vald leiab Tallinna halduskohtule  esitatud kaebuses, et geoloogilistele uuringutele loa andmine tähendab tegelikult ukse avamist ka kaevandusele enesele, kuid seda keskkonnamõjusid hindamata.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee