16. detsember 2008
Jaga lugu:

Rohelised: Ropka sild ohustaks linde

Eesti Roheline Liikumine (ERL) soovitab Tartu linnavalitsusel loobuda Ropka silla rajamisest, kuna see ohustaks Natura 2000 võrgustikku kuuluvat Ropka-Ihaste linnuala, kirjutab Tartu Postimees.

ERL ei pea Ropka silla rajamist otstarbekaks ja on seisukohal, et liikumisvajaduse kataks ka  plaanitav Ringtee sild. Silla ehitamist võiks kavandada vaid sellises olukorras, kui alternatiivsed lahendused puuduvad ja sild tuleks ehitada üldiste huvide seisukohast eriti mõjuvatel põhjustel, märgib ERL oma teates.

Ropka silla rajamise soovi on põhjendatud väitega, et sild on linnale eluliselt vajalik. ERL hinnangul on esiteks Ropka sillale vähemkahjulikud alternatiivid olemas (0-alternatiiv või tunnel). Teiseks puuduvad ka eriti mõjuvad põhjused silla ehitamiseks, kuna kavandatav Ringtee sild suudaks üksi ka piisavalt hästi autoliiklust kesklinnast eemale juhtida.

Selle olulisuses pole aga ERL kaugeltki veendunud, sest linnavalitsuse enda tellitud uuring (Stratum 2006) on kinnitanud, et Ringtee sild suudab piisavalt hästi asendada Ropka silda. Samuti hakkaks sild kulgema üle rahvusvahelise tähtsusega Natura 2000 linnu- ja looduskaitse ala.

Tartu linnavalitsuse poolt tellitud uuring Stratum 2006 näitas, et Ropka silla lisamine Tartu liiklusskeemi vähendaks tipptunni liiklussagedust Võidu sillal aastal 2030 vaid umbes 10 protsenti.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee