Tallinna linnavalitsus on seadnud eesmärgiks Tondipoiste monumendi, mille taastamine läheb maksma 5,5 miljonit krooni, avada Tallinna päevaks - järgmise aasta 15. maiks.
Abilinnapea Taavi Aasa sõnul teostab taastatava Tondipoiste monumendi skulptuurse osa teenekas ja kõrgelt hinnatud skulptor Jaak Soans, kes võitis selleks korraldatud riigihanke. Ausamba rajamise konkursi võitis Tallinna Teede AS. Monumendi taastamisele kulub 5,5 miljonit krooni.
Vaatamata muutunud linnaehituslikule situatsioonile ennistatavale monumendile uut asukohta otsima ei hakata ning olemasolevate kirjalike materjalide ja fotode alusel on võimalik taastada mälestusmärgi graniitalus, bareljeefid, pärg ning skulptuuriline osa endises mahus. "Tema ajaloolisele asupaigale ennistatav monument jätab ruumi ka Tondi tänava neljarealiseks laiendamiseks," lisas Aas.
1924. aasta 1. detsembri riigipöördekatse käigus hukkunud kadettidele pühendatud mälestusmärk, mida rahvasuus hakati kutsuma Tondipoiste ausambaks, asus Tondi sõjakooli hoone ees. Amandus Adamsoni loodud, 1928. aastal paigaldatud, 1941. aastal hävitatud ning nüüd vanade fotode alusel samale kohale taastatav monument oli üks võimsamaid mälestusmärke Eestis.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.06.26, 13:29
Nutikad akusalvestid muudavad päikeseenergia taas tasuvaks
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele