• 11.12.08, 09:10
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Rautaruukki ostab teraskonstruktsioone tootva ettevõtte Leedus

Rautaruukki kontsern on alla kirjutanud kokkuleppele, millega omandatakse Leedu ettevõtte Gensina kogu aktsiakapital selle eraomanikelt. 
Gensina tegeleb teraskarkasside tootmise ja montaažiga. Ettevõtte kliendid on nii välismaised kui kohalikud investorid ja ehitusettevõtted. Gensina asutati 1997. aastal, ettevõttes on 82 töötajat. Müügitulu 2007. aastal oli 9 miljonit eurot.
„Omades tugevat turupositsiooni Leedus, aitab Gensina kindlustada Ruukki positsiooni Baltikumi ehitusturul. Lisaks teraskarkassi, katuse- ja seinakonstruktsioonide äri edendamisele, aitab tehing tugevdada Ruukki Baltikumi tootmisvõrku,” ütleb Ruukki Construction’i president Saku Sipola.
Osapooled on kokku leppinud tehingu hinda mitte avalikustada. Tehing loodetakse lõpule viia 2008. aasta lõpuks ja esitatakse heakskiitmiseks Konkurentsiametile.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.10.25, 14:04
Prysmian: jätkusuutlik tootmine on konkurentsieelis, mitte nišš
Jätkusuutlikkus ja rohelisus ei ole enam ammu nišiteema, vaid eeldus, et tootmis- ja ehitusettevõte saaks üldse rahvusvahelisel turul kaasa rääkida. See tähendab, et tootjal peab olema täielik ülevaade nii materjalide päritolust, tootmisprotsessist kui ka sellest, mis saab toodetest pärast nende elukaare lõppu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele