11. detsember 2008
Jaga lugu:

Liivi lahte tulevad meretuulepargid

Eesti Energia Taastuvenergia Ettevõtte korraldatud Liivi lahe meretuuleparkide eskiisprojekteerimise konkursi võitis projekteerimisfirma Sweco Projekt AS, kellega koos asuvad eskiisprojekte koostama OÜ Corson ja Eldeco Inseneribüroo OÜ.

Eesti Energia alustas meretuuleparkide programmi 2008. aasta alguses. Programmijuhi Eero Saava sõnul on Liivi laht sobiv just tuulekliima ja läheduses asuvate kõrgepingevõrkude tõttu. Projekteerija ülesanne on vaadelda mitut võimalikku ja erineva võimsusega asukohaalternatiivi.

Tuuleenergia tootmine on seoses saastetasude kasvu ja Euroopa Liidu kliimapaketiga väga päevakajaline teema, teatavasti tuulegeneraatorid kasvuhoonegaase ei eralda. Aare Uusalu, Sweco Projekti juhatuse esimees kinnitab, et olulise keskkonnateemaga tegelemine on neile väljakutse. Eestis paisatakse praegu 1 kWh elektrienergia tootmisel atmosfääri keskmiselt 1,18 kg süsinikdioksiidi, Poolas 0,96, Saksamaal 0,46 ning Euroopa Liidu keskmine on 0,34.

Eestis peagi vastuvõetav seadusemuudatuste pakett loob õiguslikud alused meretuuleparkide rajamiseks. Samuti käsitleb meretuuleparkide rajamise vajadust elektritootmiseks kasutatavate allikate mitmekesistamiseks

majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poolt väljatöötatav Eesti elektrimajanduse arengukava 2008-2018.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee