Peetri külas arendusega tegelev IBE Estonia juhataja Ülle Kullöri sõnul pole võimalik müüa elamuid, kuhu pääsemiseks peab kummikuid kasutama.
Kullori sõnul on nii mõnigi võõrvahendeid kaasanud arendaja sattunud kinnisvara- ja finantskeskkonna karmistunud tingimustes pankade tugeva surve all, kuid eriti keerulises olukorras on ettevõtjad, kes ei ole jõudnud rajada vajalikku infrastruktuuri. See muudab valminud elamute müümise tänases olukorras veelgi raskemaks. „Täna ei ole ostjad enam nõus kuiva jalaga koju saamiseks kummikuid kaasas kandma.” lisas Kullor.
IBE Estonia OÜ on oma Peetri küla projekti täielikult realiseerinud tänu infrastruktuuri väljaehitamisele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tallinna kohtutäitur Kaire Põlts müüb järgmise aasta 9. jaanuaril enampakkumisel Rae Kodule kuuluvad 14 krunti hinnaga 12 000 000 krooni. Krundid asuvad Peetri külas.
Seotud lood
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta kandvuse, veepidavuse või stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas laialdaselt kasutatavaks pinnase parenduse meetodiks on jugainjekteerimine (ing keeles Soilcrete® või jet-grouting). See tehnoloogia võimaldab pinnasesse rajada erineva kuju ja suurusega tsementeerunud sambaid ilma ulatuslike väljakaevamisteta ja seda ka kitsastes tingimustes.