Ärimajade omanikud peaksid olema valmis vähendama pakutavate büroopindade suurusi, langetama üürihindu ja tegema järeleandmisi uute lepingute sõlmimisel, kirjutab ERI Kinnisvara oma turuülevaates.
Uute büroohoonete ehitusega tuleks oodata ning soovitada ei saa ka olemasolevatele hoonetele juurdeehitusi, kuna juurdeehitusega seotud ebamugavused võivad põhjustada olemasolevate üürnike lahkumist. Prognooside kohaselt võib soodne ostuaeg saabuda spekulatiivseteks ostudeks juba sissetöötatud büroomajadele.
Septembri seisuga on A-kategooria büroopindade üürihinnad kesklinnas 175–200 krooni, kesklinna ümbruses 150–200 krooni ja äärelinnas 130–180 krooni ruutmeetri kohta. Büroopindade müügihinnad jäävad kesklinnas vahemikku 30 000–60 000 krooni ja äärelinnas15 000–29 000 krooni ruutmeetri kohta.
Müügitehinguid tehakse tõenäoliselt vähe ja kuna üürihinnad arvatavasti langevad, siis müügitehingute toimumiseks on vajalik ka müügihindade oluline langus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Jätkusuutlikkus ja rohelisus ei ole enam ammu nišiteema, vaid eeldus, et tootmis- ja ehitusettevõte saaks üldse rahvusvahelisel turul kaasa rääkida. See tähendab, et tootjal peab olema täielik ülevaade nii materjalide päritolust, tootmisprotsessist kui ka sellest, mis saab toodetest pärast nende elukaare lõppu.