Skanska EMV sai valmis miljard krooni maksnud ehitusprojekti

Maarjamõisa meditsiinilinnaku ehituse peatöövõtja Skanska EMV lõpetas tähtaegselt linnaku esimese ehitusjärgu, mis maksis ligi miljard krooni.

Projekti käigus rajati juurde 25 800 m² uut ja rekonstrueeriti 4 200 m² ulatuses olemasolevat pinda. Projektis kasutati 14 100 m² monoliitseid ja monteeritavaid betoonseinasid, 25 000 m² monteeritavaid laepaneele ja 28 000 m² kergseinasid ning viimistleti seinu koguni 56 000 m² ulatuses. Ehituse käigus paigaldati 116 ventilatsioonisüsteemi ja veeti 21 kilomeetrit ventilatsioonitorustikku. Lisaks paigaldati 60 kilomeetrit kütte-, vee-, jahutus- ja kanalisatsioonitorustikku, 600 kilomeetrit nõrkvoolusüsteemide kaableid ning 280 kilomeetrit elektrikaableid.

Maarjamõisa meditsiinilinnaku esimese ehitusjärgu projekteeris konsortsium, kuhu kuuluvad Arhitektuuribüroo Kalle Rõõmus ja inseneribüroo EstKONSULT, ehituse peatöövõtja oli Skanska EMV AS.

Projekti kogumaksumuseks kujunes ligi 1 miljard krooni, millest 380 miljonit kaeti Euroopa Liidu struktuurifondidest ning ligi 230 miljonit krooni kaeti riigieelarvest. Ülejäänu finantseeriti kliinikumi omavahenditest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed