Arco Vara lõpetab kinnisvara vahendamise Leedus

Arco Vara teatas börsile, et müüs müüs oma Leedu tütarfirma, mis tegeles kinnisvara vahendamisega.

Müüdud firma UAB IKAS Projekt-i endine ärinimi oli Arco Real Estate UAB ning tegeles Arco Vara maaklertegevusega Leedu turul. Sisuliselt tähendab see Leedu kontorite sulgemist. Ettevõtte teatel on tehing "osa Arco Vara kontserni teenindusdivisjoni restruktureerimisega kaasnevatest tegevustest".

LHV analüütik Henri Adams märkis, et kõik Leedu ja Rumeenia kontorid suletakse teenindusdivisjoni 33 mln kroonise kahjumi vähendamiseks tuleval aastal.

Sama protsess on ka Eestis, nimelt novembri lõpuks pakub maaklerteenust 40% Eesti maaklerbüroo müügipersonalist komisjonilepingute alusel (seni teeniti põhipalka, mis tähendaks firmale praeguses turuolukorras suuremat väljaminekut). Müügimahtude langedes valmistutakse ka Kiievi ja Bulgaaria vahendusbüroo strateegiamuudatusteks.

Tehing ei avalda olulist mõju Arco Vara kontserni tegevusele ega ole käsitletav olulise osaluse võõrandamisena ega tehinguna seotud isikuga NASDAQ OMX Tallinna Börsi Reglemendi osa "Nõuded Emitentidele" tähenduses, teatas Arco Vara.


Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed