Maailma kalleimatel äritänavatel pole probleeme

Maailma kõige kallimatel kaubandustänavatel läheb suhteliselt hästi ning 2007. aasta oli paljudele neist veel kiire renndihinna kerkimise aeg.

Ekspresskinnisvara.ee kirjutab, et langust ennustatakse ka siia, kuid see võib mööduda suhteliselt valutult.

Nii näiteks kasvasid rendid maailma kallimaks peetaval New Yorgi Viiendal avenüül eelmisel aastal 23 protsenti, küündides tasemeni üle 1000 euro ruutmeetri eest kuus. Paljudes Euroopa suurlinnades tuleb kuu-üüri maksta kuni 400-500 eurot ruutmeetri eest, vahendab Cushman & Wakefield.

BPE Kinnisvaraeksperdi teatel on jaemüügifirmad vaatamata majanduse keerdkäikudele laienemist jätkanud ja sel puhul peetakse silmas pigem pikemat perspektiivi. Eriti aktiivselt on laienetud just uutel turgudel nagu Türgi, Venemaa, Brasiilia, Argentiina ja India.

Lähiperspektiivis jõuavad majanduskriisi mõjud üha selgemalt ka kaubandussektorisse. See ei pruugi olulisel määral mõjutada suhteliselt pisikeste pindade renditasemeid kuulsatel kaubandustänavatel, sest pikas perspektiivis peab enamik jaemüüjaid neid oluliseks ning seetõttu üritatakse positsioone hoida ka kesisematel aegadel.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed