Põllukive võib ehituseks müüa vaid keskkonnateenistuse loal

Põllukive võib omanik krundi piires liigutada, nende müümiseks läheb aga vaja keskkonnateenistuse luba. Mingil juhul ei tohi aga vedada ära kive ja rändrahne mere äärest, kirjutab Maaleht.

Keskkonnainspektsiooni Läänemaa osakonna Hiiumaa büroo vee ja õhu peaspetsialist Anu Saue kinnitas, et tõepoolest, nii põllukive kui ka maapõues peituvaid kive reguleerib maapõueseadus. "Seaduse paragrahv 59 ütleb, et omanik võib oma krundi piires kive liigutada, kui tahab viia aga mujale, peab keskkonnateenistusest luba küsima," selgitas Saue. Ka kivide müügiks tuleb keskkonnateenistusest luba saada.

Keskkonnaspetsialist rääkis, et müüa võib ainult neid kive, mis on välja võetud kaevistest, seega maa seest. Põllukivihunnikud võib samuti sellesse liiki lugeda. Aga näiteks mereäärseid kive ja rändrahne ära vedada ei tohi. On välistatud, et keskkonnateenistus selleks loa annaks, lisas Saue.

Tema sõnul peab keskkonnateenistusest antud luba kivide teisaldamiseks kive vedaval autol kaasas olema, sest vastasel juhul võib kivikoorma "salakaubaks" lugeda.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed