Arco: kinnisvara langemine pidurdub

Arco Vara Kinnisvarabüroo atesteeritud hindaja Eve Murumaa kirjutab peagi avaldatavas firma turuülevaates, et kinnisvarturul tehingute langus pidurdub.

“2008. aastal on tehingute arv võrreldes eelneva aastaga vähenenud, siiski on kolmanda kvartali tehingute arvu vähenemine võrreldes varasema aastaga pidurdunud, kirjutab Murumaa.

Kui 2008. aasta esimeses kvartalis kahanes tehingute arv 42 % võrrelduna varasema aastaga, siis teise ja kolmanda kvartali suurusjärgud on vastavalt 37 ja 22.

Kokku teaostati 2008. aasta kolmandas kvartalis Harju maakonnas ca. 2050 tehingut korteriomanditega. 2008. aasta III kvartalis oli teostatud ca 14% vähem tehinguid, võrreldes 2008. aasta II kvartaliga ning ca 7% vähem tehinguid, võrreldes 2008. aasta I kvartaliga. Summaarselt on 2008. aasta kolme kvartali jooksul Harju maakonnas teostatud ca 35% vähem tehinguid, kui mullu samal ajal.
Riigi majanduses, samuti maailmamajanduse toimuvate sündmuste taustal ning karmistunud eluasemelaenutingimiste tõttu võib eeldada tehingutearvu jätkuvat mõõdukat langust.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed