NCC Ehitus: kulude kokkuhoid on ellujäämise retsept

NCC Ehitus AS juhatuse esimees Toomas Aak on veendunud, et ehitusettevõtete ellujäämise retsept  on järgmine: korrektsed lepingud, range maksedistsipliin, eriti tellijate poolt ning kulude vähendamine.

Dv.ee-le antud intervjuus märkis ta, et tema sõnul seisneb erinevus suurte ja väikeste ettevõtete vahel selles, et suured planeerivad oma investeeringuid ja rahavooge, aga väikestes ettevõtetes võetakse sageli teenitud tulu kohe välja, mis jätab vähe šansse ellujäämiseks rasketel aegadel.

«Täna mõtlevad kõik ehitajad, kuidas vähendada kulusid,» räägib Aak. «Meie eelis on paindlikkus, kuna me kasutame alltöövõtjaid. Praegu käib alltöövõtjate vahel tihe rebimine, mis lubab meil valida ja küsida teenuste eest paremat hinda. Alltöövõtjatele avaldab mõju aga rahvusvahelise ehitusmaterjalide turu ning ehitajate palkade langus.»
 
Toomas Aak märgib, et konkurentsi tõttu järgmisel aastal hinnad ehitussektoris mõnevõrra langevad. Ellu jäävad need, kes suudavad  rakendada uusi inseneri- ja ehitustehnilisi lahendusi ning hoida selle arvelt kokku.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed