14. november 2008

Tuuleparkide ja sadamarajatiste veepõhja ehitamine saab seadusliku aluse

Luuakse merepõhja ehitamise regulatsioon, mille eesmärk on anda eraõiguslikele isikutele võimalus ehitada tuuleelektrijaamu ja sadamaseadmeid avalike veekogude põhja.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium saatis täna suurele kooskõlastusringile avamere tuuleparkide  ja sadamaehitiste rajamiseks vajaliku seadustepaketi muudatuse.

Selle regulatsiooni puudumine on seni olnud nende ehitistega seotud majandusvaldkondade arengu takistuseks.

Kavandatavad seadusmuudatused aitavad parandada Eesti majanduse investeerimiskliimat, võimaldades suurte ehitusprojektide käivitumist sadamates ja merel. Samuti võimaldab avalike veekogude põhjale ehitamise regulatsiooni kehtestamine kohalikel omavalitsustel koos ranna-alade planeeringuga arendada ka rannaäärseid vee-alasid. Ka annab eelnõu kindluse Eesti rannikul väikelaevade randumiseks vajalike lautrite ja sadamarajatiste õiguspäraseks ehitamiseks.

Pärast eelnõu kooskõlastamist või märkuste tegemist 10 tööpäeva jooksul  saadab ministeerium seadustepaketi muudatused  Vabariigi Valitsuse istungile, misjärel arutab eelnõud Riigikogu.

Muudatused on kavandatud jõustuma  koos juba Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud  Sadamaseaduse eelnõuga alates 1. jaanuarist 2009.

 

 

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688