Metalli hind tõusis Eestis kolm korda

Eesti suurim metallijäätmete käitleja AS Kuusakoski tõstis nädala algusest märgatavalt vanametalli hindu. Hinnatõusu põhjuseks on vanametalli nõudluse kasv maailmaturul. 

„Kui veel novembri alguses maksis Kuusakoski Tallinna osakonnas gabariitne metall 350 kr/t  ja plekk vaid 150 kr/t, siis nüüd  tõstsime gabariitse metalli hinda enam kui kolm korda ning pleki hind viiekordistus,“ teatab AS Kuusakoski juhatuse esimees Kaido Aettik. „Meie hinnatase on otseselt seotud maailmaturu hindadega - kui need langevad, langetame ka meie hindu ning kui need tõusevad, siis tõstame ka meie hindu,“ selgitab Aettik.  Praeguse hinnatõusu peamiseks katalüsaatoriks peab Aettik vanametalli nõudluse kasvu maailmaturul. „See on väga positiivne uudis nii meile kui ka meie klientidele,“ märgib Aettik, kelle sõnul on edasist hinnataset prognoosida üsna keeruline. „Ilmselt on lähikuudel oodata teatavat hindade tõusu, kuid kui kiiresti hinnad tõusevad ning mis tasemeni, seda näitab tulevik,“ selgitab Aettik.

2007. aasta lõpus alguse saanud vanametalli hinnatõus kulmineerus käesoleva aasta kevadel, mil gabariitse metalli eest maksti Kuusakoski Tallinna teenindusplatsil enam kui 4500 krooni tonnist. Suve alguses drastiliselt langema hakanud vanametalli hinnad saavutasid „põhja“ oktoobri lõpuks, mil hinnad langesid 150-300 kr/t piirimaile. Novembri algusest alates on tänu vanametalli nõudluse kasvule ka vanametalli hinnad tasapisi tõusma hakanud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed